HİZMETLERİMİZ

KİMYASAL PEELİNG

KİMYASAL PEELİNG

Deriyi canlandırmak, gençleştirmek, görünüşünü iyileştirmek için bazı kimyasal solüsyonların uygulamasıdır. Bu tedavide deriye, yüzeyel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan kimyasal bir asit uygulanır. Çok sayıda kimyasal peeling ajanı olmakla birlikte en sık kullanılanlar glikolik asit, alfa hidroksi asitler (AHA), triklosetik asit (TCA), salisilik asit, jesner solüsyonu ve kombinasyonlarıdır.

Kimyasal peeling ile neler tedavi edilebilir?

Yanık ve herediter faktörlerin deride oluşturduğu kırışıklar, güneşe ve yaşa bağlı lekeler, karaciğer lekeleri, çiller,kızarıklık veya yüzdeki koyu renkli lekeler, melazma denilen hormonal veya gebelik lekeleri peeling ile düzeltilebilir, hatta iyileştirilebilir. Aktif aknede iyileşmeye ve akne izlerinde düzelmeye yardımcıdır. Deride oluşturulan soyulmanın ardından yeni deri gelir. Yeni gelen cildin dokusu ve rengi daha düzgün ve daha homojendir.

Minik düzeyde meyve asitleriyle yapılan bu işlemde kabuklanma bölgeseldir.Kişiyi günlük hayatından geri bırakmaz.Tamamen meyve özlerinden yapılır ve çok sağlıklıdır.Günümüzde bu ajanlar çok yerde çok farklı sistemlerde kullanılmaktadır.

Cildi yeniden yapılandırmak,canlandırmak ,yüzeydeki ölü hücrelerden kurtarmak için yapılna derin bir temizlik işidir.

Kişiden kişiye değişen asit oralarında ortalama 4/6/8 seans aralığında eylül ayı ile mayıs ayı aralığında uygulanır.